Ремени за фото апарати за безгрижни и компактни фотоапарати

Со комбинирање на максимални перформанси со минимален обем, ремените за камери Simplr се уникатно дизајнирани за помали камери за продефинирање.

Најди вашиот најдобар лента

Со комбинирање на максимални перформанси со минимален обем, ремените за камери Simplr се уникатно дизајнирани за помали камери за продефинирање.

Сега продавница

F1 каиш за празен кадар, сив на Fuji X-Pro2

Ремен за фото апарат F1 за празен стил

Тешки, тајно и брзо - бомба-доказ решение за работа на фотографи кои не треба брзо ослободување. F1 е достапен во две опции за монтирање, за да одговара на вашиот фото апарат како ракавица.

Дознај повеќе

M1 серијата за враќање на вратоврска лента за на рака и ремен за на рака со брзо ослободување

M1 серија на фото апарати

Ремени за фото апарат со брзо ослободување без дополнителен рефус. Изградени од земјата за помали про-одделни камери, овие swappable зглоб и вратот ремени се подготвени за авантури, во близина и далеку.

Дознај повеќе

Симпр пат

Минималистички стил, максимална функција

Тенок пропорции, лесна тежина и неверојатна удобност

Брзо, лесно прилагодување на должината на еден лизгач

Сила, издржливост и прецизен изработени во САД занаетчиство

30-ден се враќа & Доживотна гаранција

Најнови рецензии и видувања од нашите блог

GF50mmF3.5 R LM WR на Патрик Ла Роук

Способноста на Патрик Ла Роук да ги види убавите слики што живеат насекаде околу нас е инспиративно, да кажам најмалку. Еве, тој го приложува новиот GF50mmF3.5 R LM WR на неговиот GFX 50R. Прикачувањето на GFX 50R на Патрик, е нашата лента за камера во форма на прашкаст F1. Можеби малку од неговиот талент може да ни се пренесе, само […]

Флеминг Бо Јенсен е рог пренасочување на Shotkit.com

Способноста на Флеминг Бо Јенсен да ја долови возбудата на концерти во живо е втора во ниска. Официјален Red Bull и Fujifilm X-Photographer, неговата способност да ја добие "ударот" се сведува на искуство, тајминг, вештина, страст - и, се разбира, неговата опрема. Сакате да знаете што има во торбата на Флеминг? Shotkit само објави рамка преглед со сите [...]

Визуелно патување: 7 години од XF35mm f / 1.4

Ако сте свесни за тимот на професионални X фотографи, Фуџи, веројатно сте запознаени со Шарлин Винфред. Вие исто така може да бидете запознаени со нејзиниот славно погоден Fujinon XF35mmF1.4. Таа е прикачена на секој Фуџи што некогаш е во сопственост. Колку пати таа е напишана за нејзината опрема и леќи, ова ќе биде прв пат таа да разговара за [...]

Фуџикаст, фид од Кевин Малинс и Нил Џејмс

Fujicast е Fujifilm и фотографија фид презентирани од страна на Нил Џејмс и Кевин Mullins. Ако сте живееле под карпа, Нил и Кевин се неверојатно постигнати стрелците во повеќе дисциплини - свадба, улица, документарец и видео. За да ги слушнат како разговараат меѓу себе, и со разновидна екипа на вредни гости, е [...]

Хуго Пинхо за минимализмот и неговата единствена камера за 2019

Хуго Пинхо е талентиран фоторепортер со исклучително силно око (проверете ги неговите неверојатни слики од Ангола). Како познавач на неколку брендови на камерата, желбата на Хјуго да го направи својот живот поедноставен со тоа што ја намалува неговата фотографија, не беше лесна задача. Во оваа статија, тој зборува за неговата камера и одлука за леќа - Олимп [...]

Запознавање со Fujifilm XF18mm f / 2

Шарлин Винфред е талентиран фотограф и способен режисер. Ако ја знаете нејзината работа, ќе знаете дека многу од нив се потпира на познатиот Fujinon 35mm f / 1.4. Во оваа статија на Fujilove.com, Шарлен зборува за нејзиното приспособување кон многу поширока перспектива, имено Fujinon 18mm f / 2. Погледнете внимателно во таа фина изглед X-T3 и ќе [...]

Шарлин Winfred ја разгледува нејзината Simplr F1 каишева за камери, прикажана овде на графитот X-Pro2

Црвените ленти се врати (за малку време) и имаат корист од фантастична причина.

За секое продадено црвено F1 со ограничено издание, ние донираме $ 5 на Превентивна Loveубовна коалиција - обезбедување олеснување на семејствата што избегаа од војна и им помагаат на бегалците да ги обноват своите животи.

Црвен F1