Rripat e Kamera për Kamerat Mirrorless & Compact

Duke kombinuar performancën maksimale me pjesa më e vogël, shiritat e kamerës Simplr janë të dizajnuara në mënyrë unike për kamera të vogla pro-grade.

Gjeni rripin tuaj më të mirë

Duke kombinuar performancën maksimale me pjesa më e vogël, shiritat e kamerës Simplr janë të dizajnuara në mënyrë unike për kamera të vogla pro-grade.

Dyqan Tani

F1 String Kamera Sling-Style, Gri në Fuji X-Pro2

F1 rrip i rripave të stilit të rrobave

I ashpër, i fshehtë dhe i shpejtë - zgjidhja me bomba për fotografët që nuk kanë nevojë për lirim të shpejtë. F1 është në dispozicion në dy opsione në rritje, për të përshtatur aparatin tuaj si një dorezë.

Mësoni Më Tepër

Shirit M1 Seria me rrip të pasqyruar me shpejtësi të lirë dhe rrip dore

Rripat e kamerës së M1

Shiritat me shpejtësi të lirë të kamerës pa asnjë masë shtesë. Ndërtuar nga toka për kamerat më të vogla pro-grade, këto rripat e dorës dhe të qafës swappable janë gati për aventura, afër dhe larg.

Mësoni Më Tepër

Rruga Simplr

Stilimi minimalist, funksioni maksimal

Proporcione të pakta, Pesha e lehtë dhe Paketueshmëria e pabesueshme

Rregullim i shpejtë dhe i lehtë me një shirit

Forca, Qëndrueshmëria dhe përpikmëria e bërë në SHBA Zejtaria

30-Dita e kthimit Dhe Garanci Lifetime

Shqyrtime dhe shikime të fundit nga tonë Blog

GF50mmF3.5 R LM WR e Patrick La Roque

Mundësia e Patrick La Roque për të parë imazhet e bukura që jetojnë rreth e rrotull nesh është frymëzuese, për të thënë të paktën. Këtu, ai bashkëngjit GF50mmF3.5 R LM WR të ri në GFX 50R të tij. Bashkangjitja e GFX 50R në Patrick, është Rripi ynë i Kamerave të Fiksit me Sling të F1. Ndoshta pak nga talenti i tij mund të telegrafohet tek ne, vetëm […]

Flemming Bo Jensen Rig Rundown në Shotkit.com

Aftësia e Flemming Bo Jensen për të kapur emocionet e koncerteve të gjalla është e dyta. Një zyrtar i Red Bull dhe Fujifilm X-Photographer, aftësia e tij për të marrë "shtënë" ulet për të përjetuar, kohën, aftësitë, pasionin - dhe sigurisht, pajisjet e tij. Dëshironi të dini se çfarë është në çantën e Flemming? Shotkit ka postuar vetëm një të lodhur me të gjithë [...]

Një udhëtim vizual: 7 Vitet e XF35mm f / 1.4

Nëse jeni në dijeni të ekipit Fuji të profesionistëve X Photographers, ndoshta ju jeni njohur me Charlene Winfred. Ju gjithashtu mund të jeni të njohur me Fujinon XF35mmF1.4 të shkëlqyeshëm të saj. Është e lidhur me çdo Fuji që ajo zotëron. Për aq kohë sa ajo është e shkruar në lidhje me veshje dhe lente e saj, kjo do të jetë hera e parë që ajo ka diskutuar [...]

Fujicast, një podcast nga Kevin Mullins & Neale James

Fujicast është një Fujifilm dhe Fotografi Podcast paraqitur nga Neale James dhe Kevin Mullins. Në rast se ju keni jetuar nën një shkëmb, Neale dhe Kevin janë shumë të suksesshëm rekreativë në disiplina të shumta - dasma, rruga, dokumentari dhe video. Për të dëgjuar ata flasin dyqan me njëri-tjetrin, dhe me një ekuipazh të ndryshme të mysafirëve të rëndësishëm, është [...]

Hugo Pinho në Minimalism dhe Kamera e tij e Vetme për 2019

Hugo Pinho është një fotograf dokumentar i talentuar me një sy të jashtëzakonshëm (shikoni imazhet e tij të mahnitshme nga Angola). Si njohës i disa markave të kamerave, dëshira e Hugo për ta bërë jetën e tij më të thjeshtë duke ulur poshtë pajisjen e tij të fotografisë, nuk ishte detyrë e lehtë. Në këtë artikull, ai flet për vendndodhjen e kamerës dhe lente - një Olimp [...]

Marrja e afërt me Fujifilm XF18mm f / 2

Charlene Winfred është një fotograf i talentuar dhe një lajmëtar i aftë. Nëse e njihni punën e saj, do ta dini se shumica e saj mbështetet në një Fujinon 35mm f / 1.4 të famshëm. Në këtë artikull në Fujilove.com, Charlene diskuton rregullimin e saj në një perspektivë shumë më të gjerë, gjegjësisht Fujinon 18mm f / 2. Shikoni nga afër atë gjobë në kërkim X-T3 dhe ju do të [...]

Charlene Winfred shqyrton rripin e saj të kamerës Simplr F1, treguar këtu në Graphite X-Pro2

Shiritat e kuq janë rikthyer (për pak kohë) dhe përfitojnë një kauzë fantastike.

Për çdo F1 të kuqe me edicion të kufizuar të shitur, ne po i dhurojmë $ 5 Koalicioni i dashurisë paraprake - sigurimi i ndihmës për familjet që shpëtojnë nga lufta dhe ndihma e refugjatëve për të rindërtuar jetën e tyre.

F1 i kuq